Najlepsze porady, dzięki którym telefon komórkowy będzie działał dłużej‍Telefony komórkowe nie są tanie, a większość osób nie chce co roku kupować nowych. Być może dlatego producenci telefonów komórkowych sprawiają, że ich urządzenia działają dłużej poprzez zwiększenie żywotności baterii. Problem polega na tym, że przy dłuższej żywotności baterii mamy tendencję do częstszego pozostawiania naszych telefonów komórkowych w stanie gotowości. Na szczęście dla nas, istnieją sposoby, dzięki którym można sprawić, że telefon komórkowy będzie działał dłużej, nie rezygnując z niego całkowicie. Utrzymywanie telefonu w stanie naładowania, wyłączanie Wi-Fi, gdy nie jest używany i inne ogólne praktyki mogą wydawać się banalne, ale bardzo pomagają w przedłużeniu żywotności telefonu.

Wyłącz ekran, gdy nie jest używany

Kiedy Twój telefon komórkowy jest w użyciu, łatwo jest zapomnieć, że zużywa energię. Ekran telefonu jest jednym z najbardziej energochłonnych elementów, podczas gdy czujniki i radia są stosunkowo mniej energochłonne. W ciągu dnia prawdopodobnie ekran telefonu komórkowego jest włączony przez wiele godzin. Ekran jest też ciągle odświeżany i aktualizowany. Dlatego powinieneś wyłączać ekran, gdy nie jest używany. Możesz również przełączyć telefon w tryb samolotowy, gdy nie musisz odbierać ani wykonywać połączeń. Podobnie, zmniejsz jasność ekranu do komfortowego poziomu.

Sposób ładowania

Nie powinieneś ładować swojego telefonu do 100%, a następnie zostawiać go podłączonego do prądu na wiele godzin. Najlepiej jest ładować telefon dopiero wtedy, gdy bateria jest całkowicie rozładowana. Pełne naładowanie może zająć Ci kilka godzin. Nie jest to koniecznie zła rzecz. Lepiej jest ładować telefon komórkowy częściowo i często, niż ładować go w pełni i zostawiać podłączonego do prądu przez kilka godzin. Lepszą alternatywą byłoby użycie przenośnej ładowarki lub pakietu baterii do ładowania telefonu w podróży. Stały się one bardzo powszechne w tych dniach, z wielu marek oferujących różne rodzaje przenośnych ładowarek. Kiedy częściowo naładujesz swój telefon, będzie on działał dłużej. Ponadto, powinieneś spróbować utrzymać telefon w chłodzie podczas ładowania. Możesz użyć podstawki pod telefon z wbudowanym wentylatorem, aby utrzymać urządzenie w chłodzie.

Nie zostawiaj aplikacji działających w tle

Najnowsze smartfony są wyposażone w wiele aplikacji. Ale większość aplikacji, które pozostawiasz uruchomione w tle, zużywa baterię i sprawia, że telefon jest powolny. Powinieneś zamknąć wszystkie aplikacje, których nie używasz. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą aplikacji takich jak DU Battery Saver, które automatycznie zamykają aplikacje działające w tle. Powinieneś również wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w ustawieniach telefonu. Możesz ręcznie aktualizować aplikacje w razie potrzeby.

Sprawdź, czy nie posiadasz szkodliwych aplikacji

Rogue apps to aplikacje, które są celowo stworzone, aby drenować Twoją baterię. Mogą one również narażać Twój telefon na ryzyko włamania. Możesz sprawdzić, czy nieuczciwe aplikacje są dostępne, przechodząc do ustawień telefonu i szukając opcji o nazwie "bezpieczeństwo". Istnieje również wiele aplikacji dostępnych w Google Play Store i Apple App Store, które pozwalają przeskanować telefon w poszukiwaniu nieuczciwych aplikacji i usunąć je. Możesz również użyć aplikacji antywirusowej na swoim telefonie, aby chronić go przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem.