Cennik ogólny


Najczęstsze usterki i ich ceny
Wybierz usterkę, która przytrafiła się Twemu telefonowi
Znakomita większość problemów z ładowaniem wynika z uszkodzonego lub zużytego złącza USB. W większości telefonów stosuje się porty microusb, a ich wymiana nie przysparza zbyt wiele problemów. Wyjątek stanowią nowe urządzenia, które na nieszczęście dla nas, są sklejane, a nie skręcane. Do tej niewygodnej grupy należy zaliczyć całą serię Samsungów A (tych nie dotykamy wcale) oraz część serii S (S5, S5neo). Pozostałe modele nie stanowią dla nas problemu. Koszt wymiany złącza w komórce czy tablecie oscyluje wokół 80zł.
O ile to możliwe, wyciągnij baterię. Wiemy, że w nowszych słuchawkach to niestety niemożliwe. Jeśli masz w domu ryż, skorzystaj z niego, świetnie wchłania on wilgoć i jest na tyle duży, że nie zapcha otworów mikrofonu czy głośnika. "Zasyp" telefon i pozostaw na minimum kilkanaście godzin. Jeśli po tej kuracji telefon nie wstanie, czem prędzej udaj się do nas, spróbujemy pomóc. Koszt czyszczenia urządzeń po zawilgoceniu to zwykle 50zł, o ile nie trzeba wymieniać żadnych podzespołów.
Ciężko tu o prostą wycenę. Koszty wymiany tych podzespołów silnie zależą od marki i modelu. Nie we wszystkich modelach można zmienić sam dotyk (zewnętrzną szybkę). Niektóre Samsungi, Lumie czy Sony są niestety klejone powierzchniowo, i te w zasadzie zmieniamy tylko jako moduły. Pozostałe modele posiadają rozdzielne dotyki i można wymieniać je dużo taniej. Szczegółowy cennik już wkrótce...
Powodów może być bez liku. Od prozaicznego włącznika (łatwo zweryfikować, podłączając ładowarkę) przez uszkodzoną baterię, czy nawet martwą płytę główną. Tutaj nie ma tak naprawdę możliwości, aby podać szacunkowy nawet koszt naprawy. Wyceniamy indywidualnie każdą słuchawkę.
Koszt wymiany złącza SIM waha się w granicach 60 (dla starszych modeli) do 100zł (nowe klejone modele, jak choćby sony czy huawei).
Problem resetowania się może wyniknąć z kilku przyczyn. Przykładowo Nexus 5, część Lumii i samsungów posiadają włącznik, który po zużyciu powoduje tak zwany "bootloop", czyli resetujące się logo. Po wymianie włącznika, wszystko wraca do normy. W innych sprzętach może to być, acz nie musi problem oprogramowania. Koszt wymiany włącznika to 60zł, zmiana oprogramowania to zykle 50zł.
Zwykle wiąże się w potrzebą zmiany oprogramowania, lub zrobienia tzw. hard resetu urządzenia. Koszt standardowej usługi to 50zł. Niestety w nowszych słuchawkach istnieje dodatkowe zabezpieczenie w postaci powiązania z kontem google, appleId lub blackberry account. W tych przypadkach pomogą Wam Wasze maile i procedury odzyskania hasła. Oczywiście w takim przypadku również służymy pomocą.