fotorelacje


co tu się popsuło?

Samsung G360 i złącze SIM

Temat w sumie dość popularny. Klient dostarczył urządzenie z "pozamiatanym" złączem SIM. Ten model jest o tyle upierdliwy, że jego slot kart sim i SD znajduje się dokładnie nad pamięcią która przylutowana jest do płyty i zalana żywicą. Niebezpieczeństwo manipulacji termicznej (lutowania czegokolwiek) w takich obszarach polega na możliwości dość łatwego "uwalenia" płyty głównej poprzez jej przegrzanie. Nam dotychczas udało się uśmiercić tylko jedną płytę. Z tego przypadku wynieśliśmy dość bolesną w skutkach lekcję i teraz do tematu tego telefonu podchodzimy z dużą dozą ostrożności. Koszty tego przedsięwzięcia u nas to zaledwie 100zł

Zapraszamy do galerii.Naprawa sim w MyPhone

MyPhone wkradł się na rynek głównie za pośrednictwem dużej sieci dyskontowej, jaką jest Biedronka. Same w sobie telefony wykonane są na jako-takim poziomie, jednak egzotyka części nie pozwala na zakup niczego co byłoby sygnowane logiem tej marki. Złącza USB pasują od Samsunga lub Sony, a złącze SIM jak w tym przypadku, dopasowaliśmy od któregoś z modeli Sony. Najważniejsze jednak jest to, że się udało, a pacjent żyje i ma się dobrze. 

Koszt naprawy złącza SIM1 w tym MyPhone to 80zł.

Zapraszamy do galerii:


Naprawa telefonu dla seniora

    Telefony tego typu wypełniają pewną lukę pomiędzy smartfonami, a telefonami stacjonarnymi. Nie mają kamer, ekranów dotykowych i zbędnych "bajerów". Krótko mówiąc, są to mobilne słuchawki bezprzewodowe. I także się psują. Głównie części mechaniczne, tj. głośniki, mikrofony, gniazda ładowania. i tą ostatnią usterkę możemy Wam zaprezentować w galerii. 

    Tym razem padło na markę MaxCom. Koszt wymiany gniazda USB w nim to 60zł